Anticonceptionale

Afectiuni ale sanilor

Postata de b_girl cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am inceput sa iau anticonceptionale Yaz si de la 3-a pastila, intai am avut o scurgere maronie apoi pe parcurs usoare sangerari,cred.alterneaza,cand sangerare,cand secretii maronii si ma dor si sanii....inca n-am terminat primul flacon,mai e o saptamana....e normal?sau ar tb sa merg la control?

Raspunsuri (3)

marilu123

acum 12 ani

daca e in primele trei luni se mai intimpla, se numeste spooting

Iuli

acum 12 ani

Nu, nu e normal. Eu am facut un nodul la san de la anticonceptionale, m-am umplut de vanatai, ma dureau sanii incontinuu, a fost tare nasol si mi-a zis medicul ca in aceasta situatie imi sunt contraindicate. Mergi la medic.

alina m.

acum 12 ani

shi mie mi-au fost recomandate aceleasi anticonceptionale shi pt k doctorul la care merg eu este unul destul d scump a avut amabilitatea d a imi explica reactiile la aceste anticonceptionale yaz shi sunt exact reactiile p care le ai u,sunt cele mai usoare antic. cu cea mai mica concentratie d hormoni.iar referitor la pers care a facut noduli din cauza antic din pacate se mai intampla mie mi-au fost recomandate shi d ginecolog shi d endocrinolog tocmai pt k am dereglari hormonale.te rog sa imi spui cum te-ai mai simtit d la aceste antic yaz