analize post-operatorii

Afectiuni ale sanilor

Postata de esty cu 11 ani in urma.

macroscopie:fragment tisular de 4/3cm cu o formatiune tumorala bine delimitata alba de consistenta crescuta de 1.7/1.5cm microscopie:in sectiunile efectuate din tumora descrisa la macroscopie se constata aspectul unui fibroadenom mamar periductal.va rog sa imi spuneti daca e ceva grav, va multumesc.

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 11 ani

Fibroadenomul mamar periductal este o tumora benigna a sanului ,cauza fiind nivelul crescut de estrogeni din corp. Se rezolva chirurgical. Eventual un tratament pt. dereglare hormonala..........medicul decide.

esty

acum 10 ani

va multumesc frumos pentru raspuns, m-am operat si acuma e totul ok chiar asa cum mi-ati raspuns mi-a zis si medicul.

esty

acum 10 ani

va multumesc frumos pentru raspuns, m-am operat si acuma e totul ok chiar asa cum mi-ati raspuns mi-a zis si medicul.

esty

acum 10 ani

va multumesc frumos pentru raspuns, m-am operat si acuma e totul ok chiar asa cum mi-ati raspuns mi-a zis si medicul.