Alaptare

Afectiuni ale sanilor

Postata de Ionela_O cu 12 ani in urma.

Am intrerupt alaptarea copilului de o saptamana si desi am respectat sfaturile medicului (comprese reci, legat strans etc.), am inca dureri si lactatie. Stiu a exista un tratament pentru oprirea lactatiei, dar mi s-a spus ca are efecte secundare destul de urate. Este o mamica experimentata care a trecut prin asta? Mi-ar prinde bine un sfat... Multumesc!

Raspunsuri (1)

floryna

acum 8 ani

Da sa stii ca eu am luat boncriptin o zii si nici nu amputut sa stau in sus dapai sa imi mai iau baietelul in brate ..am avut numai stari de ameteala si lesin ...era sa lesin de vreo 7 ori si asa nu leam mai luat .. maine merg sami iau ceai de salvie se zice k ii bun se bea 2-3 cani pe zii ..am sa incerc