afectiuni ale sanilor

Afectiuni ale sanilor

Postata de nelly_nelly cu 12 ani in urma.

buna ziua am o intrebare am scuregeri mamare de culoare galben nu am copii si nu sunt insarcinata mi-am facut eco mamar testul de sarcina .va rog frumos sa-mi raspundeti pt.,ca sunt ingrijorata va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Buna ziua,
Scurgerile mamelonare poti fi normale (se rezolva de la sine), dar pot avea si alte cauze ca: dilatari ale canalelor galactofore , galactoree (prin hipersecretie de prolactina), un papilom etc.
Este indicat sa nu stimulati mamelonul si sa va adresati medicului ginecolog pentru o palpare corecta a sanilor, teste de sange, ecografie mamara, eventual o secretie mamelonara.