Adenofibrom mamar

Afectiuni ale sanilor

Postata de broken angel cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Am 17 ani si am un nodul la sanul stang.La ecografie mi s-a spus ca este un adenofibrom si mi s-a recomandat operatia.Am fost la Institutul Oncologic Fundeni unde mi s-a recomandat acelasi lucru.
As dori sa aflu ceva informatii despre operatie, niste sfaturi de la persoane care au trecut prin asa ceva.
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Buna

acum 11 ani

Buna draga fata,
nu te lasa operata ! Astfel de fibroame se pot elimina cu remedii homeopate.
Operatia strica testurile, lezeaza nervii, acolo sunt multe glande mici.
Operatia nu face nimic legat de cauza. Cauza ramane mai departe, de cele mai multe ori este o cauza emotionala, sufleteasca. Uneori depuneri de calciu doar. Homeopatia elimina cauza dar si simptomul, spre deosbire de operatie care este singurul lucru care il stie medicina insa asta e un lucru prost si nicidecum o incercare de vindecare si maturarea mizeriei sub pres.