va rog sa ma ajutati

Afectiuni ale rinichilor

Postata de 22alexa cu 12 ani in urma.

buna seara. am 23 de ani, am facut un ecograf si mi-sa spus ca am splina marita 12,6 . la ficat LOB sang 7 cm LOB drept 13,8 (la nivelul LDN segmentul 6 se afla o piatra(calcificari) 0,8/0,7cm. si rinichi stang 9,7/4,2 cu numeroase pietre da 5 mm si rinichi drept 11,3/4 cu numeroase pietre da 5 mm .
doctorul mi-a dat un tratament pentru rinichi si atat. nu ma simt bine am dureri groaznice sub coasta stanga si o unflatura.
as vrea sa-mi explicati cauzele si daca trebuie sa consult alt medic?
va multumesc.

Raspunsuri (1)

Lucia.B

acum 11 ani

Va spun ca dupa ce o sa ajungeti la cabinetul la care m-am tratat si eu o sa-mi multumiti.Sunati si stati de vorba si vedeti daca va pot ajuta medicii de acolo. Tel 0744870194