Va rog sa imi dati un sfat urgent

Afectiuni ale rinichilor

Postata de mika19872003 cu 14 ani in urma.

As vrea sa stiu in primul rand daca menstruatia poate intarzia din cauza unei cistite, pentru ca mi-a intarziat ciclu 6 zile si sunt foarte speriata sa nu fiu insarcinta; din pacate am avut contact sexual neprotejat dar stiu sigur ca ejacularea s-a produs in exterior. Va rog frumos ajutati-ma cu un sfat.

Raspunsuri (2)

dane

acum 14 ani

Dupa parerea mea, nu cred ca o cistita poate intarzia ciclul. Cel mai bine aflati cumparand un test de sarcina. Ejacularea in exterior poate sa fi inceput si putin din interior!!! Curaj, e nevoie si de copii pe lumea asta. Doamne ajuta sa fie cum va doriti!

Sheila

acum 14 ani

Metoda folosita de voi nu este recomandata ca metoda de protectie, oricand poate aparea o sarcina nedorita.Si din cate stiu eu cistita poate intarzia ciclul, este o raceala care poate afecta menstruatia