usturimi la urinat

Afectiuni ale rinichilor

Postata de iacob ela cu 13 ani in urma.

buna ziua,am o fetita de 4 ani si jumatate si se plange de usturimi la urinat azi i-am facut analizele si miine merg la medic ce trebuie sa fac pana atunci?va multumesc

Raspunsuri (5)

Dr.Lucian Lazarut

acum 13 ani

ce fel de analize i-ati facut? La recomandarea cui? In mod normal trebuia sa duceti fetita la medic iar acesta sa decida ce fel de analize sa solicite.
Dupa cum descrieti simptomele pare o uretro-cistita, adica o infectie urinara joasa.
Pana maine cresteti aportul de lichide in alimentatie. Ca urina sa nu fie foarte concentrata.

lili

acum 13 ani

Buna ziua dna Iacob. Fetiţa mea de 4 ani şi 8 luni a facut şi ea o infecţie urinară joasă. Am tratat-o şi cu produse naturiste. De ex. i-am dat capsule de Garlic (usturoi) ca antibiotic natural (1-0-1) şi Lactobacili Acidophylus pentru alcalinizarea urinei şi a elimina urmările (refacerea florei intestinale) a antibioticelor din farmacie.

iacob ela

acum 13 ani

buna ziua multumesc dna lili pentru raspunsul la intrebarea mea am fost la medic cu analizele si a confirmat infectie urinara i-a dat un antibiotic solutie ,a fost si la sovata si a mai bai cu sare acum este bine,multumesc si multa sanatate!

cristina mitrea

acum 12 ani

buna ziua,fetita mea are 4 ani si de ieri se plinge ca o ustura cind face pisu.Nu am putut azi sa-i iau o proba de urina pt ca s-a mai trezit si azi noapte si a facut,si eu stiam ca proba de urina se i-a dimineata la primul urinat .Ce as putea sa ii dau pina ce ii ies analizele?

alexandra

acum 9 ani

Buna ziua am o fetita de 3 anisori si o doare pasarica in mod special cand face pipi am fost cu ea la medic si mia dat tratament pentru ea DEBRIDAT si vermigal novo fara ai face vreo analiza si dupa doua zile de tratament tot se plange ca o doare nu inteleg dupa ce ia prescris medicul tratamentu acesta cand ea are durere de pasarica nu stiu ce sa ma mai fac va rog ajutatima cu un raspuns multumesc