Urinari rare.

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Neon cu 11 ani in urma.

Buna ziua , de vreo ceva zile ma simt umflat si greoi , beau in jur de 2 litri de lichid(ceai , apa , suc) pe zi si reusesc sa merg la baie de 2 ori de ex diminaeta cand ma trezesc si seara cand ajung acasa la ora 17-18, cantitatea eliminata pare a fii normala , culoare galbui-tulburie tin sa precizez ca inainte urinam diminaeta, dupa la ora 12-13 si seara la ora 18 cand ajungem acasa.
Ce recomandati sa fac?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa efectuati un consult de medicina interna , ecografie abdominala, sumar de urina , analizele de laborator( biochimie, hemoleucograma) pentru o verificare a functionalitatii rinichilor.

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

Va recomand sa va faceti o creatinina o ureesi un acid uric si dupa ce le aveti va puteti prezenta cu ele la cabinet pentru a va ajuta.Intrebari sau nelamuriri ne puteti contacta telefonic