Urinari frecvente

Afectiuni ale rinichilor

Postata de CristinaVio cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 3 saptamani am racit groaznic,stand la pat aproape 1 saptamana.In decursul acelor zile aveam dureri ale rinichilor si urinari cu dureri,urinand rar(1-2 pe zi). Mentionez ca inainte de a racii am urinat inchis la culoare si cu dureri(tot rar). Am fost la medic si mi-a dat Erdomed, Augmentin si Panadol. Dupa acel tratamente am inceput sa am urinari ff dese si simt o iritare inainte de a urina si mai ales cand simt nevoia. Iritarile si durerile s-au diminuat insa nu si urinarea frecventa. Ce parere aveti? Din cate stiu ar putea fi cistita si poate aparea si intr-o sarcina,desi a existat posibilitatea sa fii ramas in urma cu 2 luni,acest lucru nu s-a intamplat pentru ca am avut de atunci 3 menstruatii( actul ac***a loc in ultima zi de ciclu,in urmatoarea noapte venindu-mi cm, si mentionez ca el nu m-a penetrat decat O Singura data) , nu am avut simptome iar teste au iesit negative. Singurul lucru care ma ingrijoreaza sunt urinarile frecvente.

Raspunsuri (1)

dr Petre Muresan

acum 10 ani

Va recomand sa consultati un medic urolog pentru investigatii suplimentare.
Cu stima:
dr Petre Muresan