Urinari dese

Afectiuni ale rinichilor

Postata de ErnestC cu 6 ani in urma.

Nu stiu daca este o problema sau nu, poate ma lamureste cineva.
Am 23 de ani, urinez de peste 15 ori pe zi, dar urina este normala(cred). Nu simt nici o durere, nici o usturime, urina este transparenta(nu cred ca este ceva rau, stiam ca nu este bine sa fie colorata), nu urinez greu si nici foarte putin(practic urinez cam tot ce beau), totul pare perfect normal. Beau peste 3 litri de apa zilnic si cred ca organismul asimilează cat are nevoie si ce beau eu peste elimin prin urina la 15-20 de minute dupa ce am băut. Noaptea nu urinez deloc, niciodată nu ma trezest din somn ca sa merg la baie si niciodată nu am făcut asta.

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/mictiunea-frecventa-6-cauze-comune_7134