Unde gasesc ketosteril compensat?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Sophia M cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Tatal meu,82 de ani, a avut o interventie la suprarenala in urma careia a ramas si fara un rinichi. Si-a revenit foarte bine, nu face dializa. A luat dupa operatie ketosteril datorita caruia i-au iesit mereu bine analizele. Cum a incercat sa nu le mai ia, cum se modifica negativ analizele si se simte epuizat. Problema este ca dupa noile reglemntari daca ai analizele bune, nu se mai da ketosteril compensat. Or, lui ii ies bune analizele tocmai datorita ketosterilului si dietei. Degeaba, nu i se va mai da reteta. Stie cineva de unde se pot lua gratuit? Intern sau din afara tarii? Multumesc!

Raspunsuri (2)

Vali

acum o luna

Îmi puteți spune ketosterilul trebuie luat toată viața sau daca creatinina scade trebuie întrerupt multumesc

Vali

acum o luna

In farmaciile Dr max le găsiți gratuite