tumora renala

Afectiuni ale rinichilor

Postata de cu 14 ani in urma.

as dori si eu sa stiu daca tumorile renale se opereaa cu laser,si daca dupa operatie persoana v-a fi bine.precizez ca persoana este o fata de 17 ani iar tumora este de 4,5 cm.va rog sa-mi raspundeti,siunt disperata.va multumesc.sanatate la toata lumea

Raspunsuri (3)

mikmok

acum 14 ani

Buna,
Am inteles ca exista un asemenea aparat laser care poate fi setat atat pentru spargerea calculilor renali, cat si pentru operarea adenomului de prostata, tumorilor vezicale sau stricturilor uretrale. Pentru ca e atat de mare aceasta tumoare ar fi bine sa va adresati unui medic chirurg bun pentru aceasta interventie chirurgicala. Daca operatia va decurge bine sigur ca si pacienta va fi bine. Nu mai stati pe ganduri si mergeti cu fata la medic, multa sanatate

acum 14 ani

buna mikkyy,ma bucur ca mi-ai raspuns.marti 6 octombrie 2009,vom merge cu fata la fundeni la bucuresti,la doctorul sinescu,sper ca totul sa fie bine,doamne ajuta!crezi ca e foarte mare tumora daca are 4 centrimetrii?suntem disperati.....iti dai seama roberta are 17 ani......cred ca vom muri toti daca se intampla ceva cu ea....doamne fereste...iti multumesc inca odata si iti doresc tot binele din lume

GINA

acum 14 ani

sunt mama unui baiat de 21ani care a fost diagnosticat cu o tumoare testiculara este operat iar akm face tratament cu citostatice.Va rog daca exista cineva cu asa ceva sa luam legatura