tuberculoza renala?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de BPDXX cu 11 ani in urma.

buna ziua,
am fost operata cu laserul de 2 ori pentru o punguta cu urina pe rinichi,am urmat tot felul de tratamente pe baza de ceaiuri dar si pastile pentru infectia urinara.am dureri foarte mari dar si sangerare in timpul urinarii.acum tratamentul pe care mi l-au prescris este pentru tuberculoza renala.iau tratamentul de aproape o luna insa durerile nu au disparut si nici sangerarile care sunt destul de dese,cam la 2 zile.astept sfaturile dumneavoastra.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

BPDXX

acum 11 ani

mi-ar fi de foarte mare ajutor un sfat.

student

acum 11 ani

tuberculoza in diferite organe apare cel mai frecvent din cauza unor probleme serioase de imunitate(diabet , boli hepatice, infectii cronice, infectii virale, hiv, medicamente folosite pt bolile autoimune-imunodepresoare, boli maligne, si altele. ca sfat, aflati de ce aveti imunitatea scazuta.