titlu intrebare

Afectiuni ale rinichilor

Postata de cristina1393 cu 13 ani in urma.

acum doua saptamani mi-au descoperit o infecie urinara si sange in urina. am urmat tratamentul si nu am mai avut probleme, dar de doua zile ma doare spatele, sub coaste in amandoua parti, durerea nu este acuta, doar persistenta. ce ar putea fi?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Poate fi vorba de o litiază renală, o hidronefroză sau o infecţie renală. Recomand efectuarea unei ecografii pentru elucidarea acestor simptome descrise.