Sindrom nefrotic?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de MembruMobileApp304812 cu 6 ani in urma.

Buna tuturor! Fetita mea are 4 ani si 3 luni de 2 ani e diagnosticata cu sindrom nefrotic este tratata cu prednison, calciu, D3 si nexium dupa o anumita schema. Cand sa imbolnavit a durat 4 luni dupa apriape 4 luni si jumatate a avut prima recadere apoi tratamentul a durat 6 luni dupa 7 luni a facut din nou recadere asta fiind acum in august. Acum suntem la 6 pastile de prednison pe zi o zi da si una nu! Dar am observat astazi ca sa umflat la ochi si are picioarele cam umflate initial am crezut ca sa ingrasat asa mi sa spus luna trecuta cand a inceput sa se ingrase. ( mentionez ca pana acum nu sa ingrasat niciodata de la prednison) Intrebarea mea este oare poate sa aiba recadere din nou acum chiar daca ia tratament? Si daca da care e urmatorul pas ce se intampla! Maine plec cu ea la medic din nou sa vad ce se intampla. Va rog sa imi raspundeti poate ati trecut prin asta cu copii vostri ca sunt ff speriată!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/sindromul-nefrotic_607