RVU dr. gradul II, Bifiditate bazinala stanga

Afectiuni ale rinichilor

Postata de danamihai cu 14 ani in urma.

Fetitra mea a fost diagnosticata la varsta de 3 ani si 8 luni cu RVU dr. gradul II si Bifiditate bazinala stanga. La acea data era sanatoasa: rinichii functionau normal, nu facea infectii urinare. Mi s-a spus ca la 6 ani sa-i fac iar control pentru a vedea daca canalul urinar s-a inchis. Mentionez ca nu a facut infectii urinare decat o singura data la varsta de 1 an. Intrebarea mea este: daca canalul urinar nu s-a inchis, trebuie facuta o interventie chirurgicala? In ce consta ea? Ce complicatii pot aparea datorita bifiditatii bazinetale?

Raspunsuri (1)

toth mariana

acum 13 ani

nu stiu sa-ti raspund dar vreau sa te intreb daca ai aflat ceva despre bazin bifid pentru ca si fetita mea a fost diagnosticata cu asa ceva si nu stiu inca nimic despre asa ceva.urmeaza sa mai facem analize