Rog din suflet un specialist sa imi raspunda

Afectiuni ale rinichilor Oxiuriaza

Postata de mika19872003 cu 14 ani in urma.

De ceva timp ma chinui cu o vaginita si cu o oxiuraza suparatoare la care nu am reusit sa gasesc tratament; iar recent am suferit de cistita si in ultimele zile simt o usoara senzatie de disconfort si mancarime in zona genitala. Nu stiu ce sa fac, cred ca de fapt toate aceste afectiuni sunt legate una de alta si poate cauza principala este oxiuraza. Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca nu mai stiu ce sa fac.

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 14 ani

Daca doresi raspunsul unui specialist,trebuie sa trimiti mesaj la " Consulta Medicul ". Completezi o fisa medicala cu toate datele ce ti se cer si vei primi raspuns. Multa sanatate !

mika19872003

acum 14 ani

Am incercat sa consult medicul online dar nu reusesc. Completez fisa si in momentul in care incerc sa o trimit nu pot. Imi apare un mesaj de genu: alegeti cel putin un simptom si completati fisa atasata lui. Nu inteleg de ce nu reusesc. Daca puteti va rog ajutati-ma.

annemarry

acum 14 ani

Citat:
Am incercat sa consult medicul online dar nu reusesc. Completez fisa si in momentul in care incerc sa o trimit nu pot. Imi apare un mesaj de genu: alegeti cel putin un simptom si completati fisa atasata lui. Nu inteleg de ce nu reusesc. Daca puteti va rog ajutati-ma.

inainte de a complete fisa fii atenta daca esti logata pe site,deoarece si eu am patit acelasi lucru si dupa ce m-am logat am completat fisa,am trimis-o si am reusit,acum astept raspunsul medicului.bafta

carmenica

acum 14 ani

trebue sa bifati pe manechin zona unde aveti pronlema

K. Simona

acum 12 ani

Cu aceleasi simptome m-am confruntat si eu luni de zile. Am incercat tot felul de tratamente cu antibiotice si alte medicamente dar imi tot reaparea. De vre-o doua luni beau zilnic ceai de galbenele si iau un medicament natural D-mannose si sincer cred ca am scapat. O sa fac cura de 3 luni si o sa mai revin. Sanatate la toti!

mika19872003

acum 14 ani

Am bifat pe manechin si am incercat sa trimit fisa atunci cand sunt logata, dar tot nu reusesc. Acelasi mesaj il primesc. Trebuie sa mentionez ca nu am completat tot chestionarul ce tine de organe genitale deoarece nu poate fi forba de menopauza de exemplu. Nu stiu cum sa fac deoarece imi doresc mult opinia unui specialist.

Adrienne

acum 14 ani

Ai reusit sa contactezi un specialist de pe acest site ? Pentru vaginita ai fost la medic si ti-a prescris un tratament? Pentru Oxiuraza, in afara de niste regului f. stricte de higiena, ai luat tratament ? De exemplu : Metronidazol, Zentel ,Fasigin 500 mg,etc. Dar probabil ai facut toate acestea.....usturoiul este f. bun.