Rinichiul polichistic

Afectiuni ale rinichilor

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

va rog sa ma sfatuiti ce calmant sa iau ca nu mai pot. nu dorm toata noaptea
am o infectie la rinichi inca nu am facut multe investigatii deoarece am banuit ca am probleme lombare. am facut urocultura si a iesit rau. am tratament cu ciprolen 500 si nu e nici o mica ameliorare va rog ajutati-ma

Raspunsuri (2)

Nora5

acum 15 ani

buna
In primul rand te sfatuiesc saergi sa faci niste analize mai amanuntite si o ecografie, stiu ca sunt groaznice durerile de rinichi, cel mai bun calmant este piafenul injectabil.
Multa sanatate

mihaela1062

acum 15 ani

consuma ceai diuretic,se gaseste in farmacii,consulta un chirurg sau urolog,evita sa mananci oua decat f.f.rar,atentie la alimentele care constipa.succes!