rinichii sau coloana vertebrala !

Afectiuni ale rinichilor

Postata de mady6614 cu 12 ani in urma.

durerea in zona rinichiului stang e groasnica dimineata apoi in cursul zilei nu mai am nimic.poate fi de la coloana ac***a probleme ...?

Raspunsuri (7)

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

poate fi de la rinichi sau de la coloana,nu avem de unde sa stim,da-ne mai multe informatii sau mergi la un doctor BFT(recuperare) sau nefrolog,unul din ei iti va spune.

mady6614

acum 12 ani

In fiecare dim.cam de 2 luni ma trezesc cu durere in zona rinichiului stg. dupa 10 min. durere incepe lent sa dispara, dar la rasuciri bruste ,aplecari etc... acolo parca mai e ceva . detalii : am o discopatie lomb., 2 interv. chirurgicale ,o extrauterina dr. acum 23 ani si una de chist overian cu extirp.totala stg.acum 5 ani ,mi s-a pus o sonda inainte de anestezie si de atunci am ramas cu prob.adica : dureri dim . la urinare, urinare cu singe din cand in cand am facut analizele ,ecograf si nu as avea nimic decat un pic de nisip la rinichi .De atunci ma tratez singura cu norfloxacin si biseptrin si dupa cateva ore incep sa-mi revin sa nu mai urinez cu singe si diminuez usturimile ( senzatia de urinare continuu ). Mai precis ,durerea a aparut de cand am facut sport cu un aparat de vibratii puternic 20 min. pe zi timp de 2 sapt. cam de atunci au incepet durerile poate fi din cauza vibratiilor o deviere a discurilor coloanei atingandu-mi vreun nerv ... zic si eu ! multumesc pt. intelegere Doamne ajuta !

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerea se datorează afecţiunii coloanei vertebrale coroborată eventual şi cu o poziţie vicioasă a acesteia pe timpul nopţii

mady6614

acum 12 ani

multumesc tuturora ! sotul meu are hemoroizi ,din cand in cand singera abundent,apoi dupa ceva timp au iesit afara ca o floare si acum are dureri inauntrul anusului mai ales la defecare .Se spala cu ceaiuri isi face clisme tot cu ceaiuri (pelin ,musetel, rostopasca,) si seara isi da cu o crema penetrand un pic ,asa ce chinuie de 1 an .Durerea persista , eposibil sa fie o fisura a intestinului ? ce analiza cu un procent de 90% de depistare a bolii trebuie sa faca ?o colonoscopie e tot atat de eficienta ca o citoscopie ?multumesc pentru intelegere si rabdare ,Doamne ajuta!

RSD27

acum 9 ani

ASA A AVUT SI SOTUL MEU E HEMOROID FEMELA ADICA SUNT MAI MULTI LA UN LOC SI ARE DURERI LA NIVELUL ANUSULUI PT CA ARE SI INAUNTRU EU ITI RECOMAND SA MERGI LA UN CHIRURG SA IZI ZICA DK E DE OPERAT DK NU DETRALEX LUAT CATE 6 PE ZI 3 ZILE APOI CATE 4 3 ZILE SI APOI RAMAI LA 2 PASTILE PE ZI PT STAGNARE SOTUL MEU S-A OPERAT SI NU MAI ARE PROBLEME DE CAND S-A OPERAT

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand consultul unui medic chirurg (cât se poate de urgent) care va recomanda o serie de analize şi va decide dacă această problemă poate fi rezolvată prin administrarea unui tratament medicamentos sau va fi nevoie de intervenţie chirurgicală de îndepărtare a hemoroizilor şi sutură a unei eventuale fisuri anale

ANA

acum 11 ani

de 2 luni am o durere de coloana,dar de cateva zile ma doare foarte rau si in dreapta langa coloana, sa fie rinichiul?