rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de cu 15 ani in urma.

sotul meu are nisip la rinichi,este adevarat ca berea curata?sau ce ceaiuri poate sa bea

Raspunsuri (3)

carmen621

acum 15 ani

pentru nisipul la rinichi sunt bune ceaiurile baute in cantitati mari o perioada de timp...ceai de matase de porumb , ceai de coada calului de cozi de cirese si altele .. daca mergeti la un plafar acolo va poate oferi sfaturi in aceasta privinta... e bine sa se consume multe lichide cam 2l pe zi , apa plata.

Florin43119217

acum 15 ani

lichidele-ceaiurile -pot vindeca.nu exista bere curata

simona546

acum 15 ani

Toata berea este curata care nu aceea e alterata.Pepenele,Berea neagra si citeva ceaiuri ajuta dar nu vindeca,pentru vindecare sunt alte tratamente,pe mail mai multe informati.