Rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de miki_miki cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA,ACUZ O DURERE LA RINICHIUL STANG,CE IMI RECOMANDATI?

Raspunsuri (8)

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand pentru început:
1.consumul unor cantităţi crescute de lichide (se va evita consumul de sucuri acidulate)
2.folosirea medicaţiei antialgice (antiinflamatoare nesteroidiene - Aspirină, Ibuprofen)

laura

acum 12 ani

O ecografie abdominala...

miki_miki

acum 12 ani

MULTUMESC!PENTRU RASPUNS. MA MISC FOARTE GREU,ABIA MA POT RIDICA DIN PAT...

miki_miki

acum 12 ani

MULTUMESC,DAR DE CE MA MISC ASA DE GREU SI ABIA MA POT RIDICA DIN PAT

Iuli

acum 12 ani

CINE POATE STI?!!!! MERGI LA MEDIC!!!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

desi ziceti ca aveti o durere in zona rinichiului stang, asta nu inseamna obligatoriu si ca de acolo este sursa, mai ales ca acum ziceti ca nici nu va mai puteti ridica din pat. medicina nu inseamna ca daca aveti o durere intr-un anume punct trebuie sa luati un anume medicament si s-a rezolvat problema. in primul rand trebuie sa aflati de unde provine acea durere cu adevarat si despre ce boala este vorba. va recomand un consult la medicul de familie, si in functie de constatarile acestuia va va indruma mai departe spre o specialitate anume pentru mai multe investigatii. daca veti lua acum un tratament simptomatic fara aviz medical, fara un diagnostic clar, veti masca simptomele unei boli, care in timp se poate agrava si mai mult sa treceti de momentul in care se mai poate face ceva pentru a va vindeca.

va urez o seara buna

ciulei georgiana

acum 12 ani

am de ieri sera o durere de rinichi in partea stanga si durerea se lasa in picior abia pot sa stau dreapta .....

Utilizator11642318168

acum 2 ani

Buna ziua! Daca imi doare rinichiul stang si am luat Nolicin, Aftamil si Ampicilina e bine?