rinichi mariti in volum!

Afectiuni ale rinichilor

Postata de sinziana3154438 cu 14 ani in urma.

in urma unui ecograf am aflat ca ambii rinichi au dimensiuni mari.RD 132/54mm,IP 27mm;Rs 150/52mm,IP28mm.am fost sfatuita sa merg la o clinica de specialitate,ceea ce am si facut.mi s- pus diagnosticul de INSUFICIENTA RENALA CRONICA,insa rinihii mei functioneaza normal,nu am edeme etc.la o alta internare,la spitalul judetean Suceava,mi-s-a spus ,in urma analizelor efectuate,ca ar INSUFICIENTA RENALA GR.II,sindrom nefrotic secundar.iata si cateva rezultate ale analizelor efectuate la clinica parhon iasi si spit judetean suceava;ureea 66-54,1;creatinina 2.20-1,9,crp 0,23,.urina proteine 500mg/dl.pe cine sa cred si unde sa apuc?va multumesc!

Raspunsuri (7)

ion

acum 14 ani

treci pe dieta saraca in proteine(low protein)

SINZIANA

acum 14 ani

MI S-A SPUS CA,DEOCAMDATA NU E CAZUL

sinziana

acum 14 ani

mersi,dar tot acei dr.au crezut ca nu e cazul

sinziana

acum 14 ani

mai concret!!!

oina

acum 14 ani

e decizia ta.
doar gandeste te ca tot ce maninci /bei se metabolizeaza si se elimina apoi prin rinichi...
Carbohidratii se duc sub f de H2o ..
Grasimile...idem
Proteinele....H20 +N
Mineralele....sub f de sare...

asadar...low proteine, low Na/K/Cl.

Gabriela

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

rinichi

acum 10 ani

Cele mai frecvente cauze pentru bolile de la rinichi provin de la o trauma provocat de un pericol de inec. Din cauza acestei traume rinichii vor fi bolnavi toata viata !
Trauma este vindecabila numai ca nici un medic nu stie de legatura asta
si nici remediile potrivite. Insa ele exista si sunt chiar gratuite. Citeste despre simptomele care apar cele mai des in urma unui pericol de inec.
http://s*****a/t3452-ai-trecut-printr-un-pericol-de-inec-vreodata