rinichi dilatati

Afectiuni ale rinichilor

Postata de simysimona cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Simona,locuiesc in Italia si sunt insarcinata in 25 de saptamani. Am de vre-o 5 zile o durere in partea stanga sub coasta cu iradiere in spate. Ieri nu am mai rezistat si am fst la urgenta. M-au internat pt o noapte,mi-au pus perfuzii si mi-au dat antibiotic,amoxicilina. In urma ecografiei mi-au spus ca am rinichii dilatati din cauza sarcinii si nu au ce-mi face mai mult. Mi-au spus ca asa va fi pana nasc. Acum sunt acasa si fac in continuare tratament cu amoxicilina dar durerea nu inceteaza. Tin sa precizez ca doare cel mai mult daca stau p scaun si apoi ma ridic. Atunci o starnesc si nu mai incetea

Raspunsuri (2)

simysimona

acum 11 ani

Imi ver scuxe. Intrebarea mea este: chiar nu se poate face nimic? Ma voi chinui cu durerea asta pana voi naste ? Care ar fi cauza? Multumesc anticipat.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
scrie un email la ***@yahoo.com caci acolo este un homeopat care te poate ajuta sa scapi de durerea asta" Multa sanatate va doresc!