punctie la rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de ELENA3779817 cu 14 ani in urma.

In ce consta o punctie la rinichi si cand este recomandata a se face ?

Raspunsuri (3)

ELENA3779817

acum 14 ani

In ce consta o punctie la rinichi si cand este recomandata a se face ?

Adrienne

acum 14 ani

Punctia [biopsia ] la rinichi se recomanda in cazul in care, este necesara determinarea cauzei unei afectiuni renale cronice. Se face "in orb ",sau cu ajutorul unui ecograf. Consta in extragerea de lichid cu ajutorul unui ac special.

saviana moise

acum 14 ani

timp de 5 ani fica mea cre are 23de ani face pipi cu sange.a facut aproape toate investigatiile posibile si nici un doctor nu ii da nici un diacnostic.din sempembrie 2009 a inceput sa faca investigati in Germania,si acolo au ramas fara cuvinte,au spus ca nu au mai avut astfel de cazuri.ajunsese cu hemoglobina 4.a facut mai multe transfuzi de sange,acum o are 10.nu stim unde sa ne mai ducem nimeni nu ne da o explicatie.a facut biopsie la rinichi a rezultat sanatosi.acum o saptamana a facut in germania o investigatie la vasele de sange,au iesit perfecte.din zia can a facut aceasta investigatie face pipi normal.nu stim ce sa mai credem.doctorii germani au spus ca este un miracol!!!!