probleme cu rinichi????

Afectiuni ale rinichilor

Postata de talidaelena cu 10 ani in urma.

Buna ziua!am si eu o intrebare..de cevat timp ma doare in partea dreapta in spate ,eu cred k e rinichiul dar nu stiu ce sa zic...acm nu mai pot sa merg mult pentru ca obosesc si ma doare spatele si nu pot sa stau nici mult in picioare k ma doare si urinez rosiatic asa si are un miros puternic si ma mai si ustura cate o data cand urinez....oare ce am???

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fie o infectie urinara sau colica renala, insa pentru certitudine este indicat sa consultati medicul internist pentru evalaure:analize de laborator, ecografie abdominala cu vizualizarea sistemului pielo-renal, sumar de urina.

rinichi

acum 9 ani

Cele mai frecvente cauze pentru bolile de la rinichi provin de la o trauma provocat de un pericol de inec. Din cauza acestei traume rinichii vor fi bolnavi toata viata !
Trauma este vindecabila numai ca nici un medic nu stie de legatura asta
si nici remediile potrivite. Insa ele exista si sunt chiar gratuite. Citeste despre simptomele care apar cele mai des in urma unui pericol de inec.
http://s*****a/t3452-ai-trecut-printr-un-pericol-de-inec-vreodata