pilula de a 2 zi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de 13madalyn94 cu 12 ani in urma.

am o intrebare, pe data de 17 am avut un contact sexual neprotejat, pe data de 18 dim am avut dureri de burta insuportabile , la ora 17:00 data 18 , am luat pastila de a 2 zi si la o diferenta de 12 ore, la 5:00 data 19 am luat cea dea doua pastila. De cand leam luat in cep sa elimin de 2 zile la baie niste puncte albe... de la ce ar putea fi? elimin pastilele? sau de la ce este? mentionez k am cateva probleme la rinichi.. ar putea fi si de la asta? ma poate lamuri cineva va rog :(

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

tabletele ingerate sunt absorbite la nivelul tractului digestiv , substantele trecand in sange intr-o anumita concentratie. problemele la rinichi de ce natura sunt? poate niste microcalculi la nivel renal (pietricele)? este vorba de o secretie vaginala sau un aspect al urinei?

13madalyn94

acum 12 ani

cu rinichi da am pietricele, despre punctele albe este vorba in urina am observat ca sunt cateva puncte, substante sa zic asa de culoare alba :(

13madalyn94

acum 12 ani

intrebarea mea este daca aceste substante albe au legatura cu pilula de a 2 zi? sau daca as putea sa elimin (sperma) partenerului in cazul in care a scapat ceva... ? sau nu are legatura? pilula care am folosito este Postinor 2.