pietre la rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de narcise cu 11 ani in urma.

buna cum i-ti poti da seama ca ai pietre la rinichi?

Raspunsuri (2)

carmenitza_12

acum 11 ani

cred ca daca faci o ecografie vei afla raspuns la intrebarea ta.
daca nu stii unde si cui sa te adresezi, iti recomand clinica Delta Hospital. au medici buni si aparatura pe masura :) (http://www.deltahospital.ro/)
sanatate

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Diagnosticul litiazei renale ( pietre la rinichi) se face in mod uzual prin intermediul ecografiei abdominale; pietrele mai pot fi puse in evidenta si prin ureterografie ( in functie de continutul calculilor).