pietre la rinichi ! tratament vs durere

Afectiuni ale rinichilor

Postata de nicuata cu 9 ani in urma.

Buna ziua, Iau un tratament pentru eliminare piatra de la rinichi(in urma ecografului mi s-a spus ca piatra nu mai este pe rinichi, obserc***au-se doar dilatarea rinichiului in zona in care a fost localizata) pentru o perioada de 7 zile. astazi este ziua a 3-a. Tratamentul este recomandat de medic urologie parhon si este compus din :
-No Spa 40mg 1 cp/12h
-vimovo 500/20 1 cp/12h
-omnic tocas 04 mg 1 cp/24h
Este normal ca in timpul acestui tratament durerile sa continue? durerile cresc in intensitate incepand cu orele pranzului si scad in intensitate pe la orele 22.00. Am mai observat ca cu cat consum mai multa apa, cu atata parca e mai dureros! Mentionez ca niciodata nu am avut probleme la rinichi de nici un fel(defapt simptome).

ce credeti? a mai fost cineva in situatia asta? cat o sa dureze aceste dureri? pentru calmarea durerilor am luat suplimentar ketonal duo 150 mg si mi-a luat durerea... e in regula sa mai iau?

Raspunsuri (1)

Utilizator11543769138

acum 5 ani

Buna ziua !
Observ ca este destul de vechi acest articol .
Ceea ce ati scris , cu asta ma lupt eu de aproape o săptămana .
Dureri grozave .
Si am acelas tratament .
As vrea sa imi Spune-ți va rog cum ati rezolvat dumneavoastră problema?
Le-ați eliminat ?
Va Multumesc frumos .