picioare umflate(glezne)

Afectiuni ale rinichilor

Postata de adelinolar cu 12 ani in urma.

buna ziua,

va rog frumos daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi vizavi de o problema....
prietenei mele (23ani) i se umflate tare piciaorele(in zona glesnelor),ca simptome zice ca o doare spatele in zona rinichilor.mai mentionez ca acum vreo 2 luni a avut o infectie in zona si nu stiu daca s-a vindecat complet...si cu circulatia in zona periferica sta mai prost...prin natura sevriciului sta mult si in picioare...

va rog frumos sa imi dati ceva sfaturi, vreun medicament ce ar trebuii sa ilcia, analize...

multumesc frumos anticipat pt ajutor...

cu respect, Adelin

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat consultul unui medic nefrolog precum şi efectuarea unor investigaţii nefrologice (medicul nefrolog îi va putea prescrie tratament medicamentos dacă va fi cazul)

adelinolar

acum 12 ani

multumesc frumos pt sfat.