piatra la rinichi

Afectiuni ale rinichilor Piatra la rinichi

Postata de ion329 cu 15 ani in urma.

buna ziua am avut o piatra la rinichi de 11 mm acum a coborat jos dar de 3 luni nu s-a mai miscat deloc din locul acela doctorul mi-a spus sa ma internez dar eu nu pot pentru ca am un bebelus de 8 luni si nu are cine sa aiba grija de ea,am hotarat sa raman acasa si sa incerc cu tratament sa vad daca iese tratament am luat no-spa si urinax pt durere iau ketonal si piafen,stie cineva vreun tratament mai bun?

Raspunsuri (7)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Incearca sa faci un tratament cu ‚redigest’ se gaseste la farmacie, modul de administrare e continut in ambalaj. E un medicament preparat tot din pielite de pipote + o planta numita armurariu in cazul pietrelor la rinichi sau al unor afectiuni renale sau ale vezicii , beti un ceai de radacina de marar 25 gr la 1 litru de apa pe care-l fierbeti 10 minute si-l lasati sa stea sa se infuzeze 5 minute . Luati cate un paharel dupa fiecare masa. Sanatate

Popa40

acum 15 ani

Buna
Daca vrei mai multe detalii desspre un produs naturist pentru problema ta trimite-mi un mail pe adresa [email protected].

ion329

acum 15 ani

Multumesc frumos pt sfat o sa incerc.Multa sanatate

laura442

acum 15 ani

Daca inca n-ati rezolvat problema, va recomand sStoneBreaker, e un produs naturist. Daca doriti detalii scrieti-mi pe [email protected]

razvan

acum 10 ani

Am o piatra la rinichi de 9mm cum o elimin natural?

adriana

acum 9 ani

luati de la farmacie URICLAR sau RENOSTIM de la plafar daca doriti tratament naturist.Mai puteti incerca cu ceai de coada calului plante nu la plic .sanatate multa va doresc

livia

acum 8 ani

o femeie a spus ca a scapat de piatra calcica sau fosfatica la rinichi cu ceai de boabe de ienupar atentie la cel din imaginea din cartea de plante medicinale daca se culege care e cel adevarat sau luat de la magazinul de plante medicinale tratamentul consta in fierberea a 5 boabe de ienupar 5 minute intr-un litru sau doua de apa si baut zilnic intre mese si dizolva piatra la rinichi si se face ecografie