piatra de 2cm si un rinichi scos

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Sava6 cu 13 ani in urma.

socrul meu are 76 de ani si un rinichi scos acum 4 ani. rinichiul care il mai are are o piatra in jur de 2 cm care i-a provocat zilele astea o puternica infectie, a urinat 3 zile cu singe, a fost spitalizat, tratat cu antibiotice, in fine, acum i-a cedat infectia, dupa ce in spital i s-a inflamat si un testicul. doctorul i-a recomandat sa sparga piatra. piatra e stabila, fixata intr-o zona nepericuloasa, o avea asa si acum 4 ani cind i-a fost scos rinichiul sting. atunci medicul de la fundeni i-a spus sa o lase in pace. acum medicul care i-a tratat infectia a zis ca trebuie sparta ca daca mai provoaca o infectie nu mai are ce sa-i faca. poate fi sparta in conditiile in care are un singur rinichi? care sint riscurile? si daca nu o sparge? chiar nu mai are sanse in cazul unei noi infectii?

Raspunsuri (1)

Gabriela

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.