nisip la rinichiul stang

Afectiuni ale rinichilor

Postata de 0722796729 cu 10 ani in urma.

buna ziua am si o intrebare am fost la medic si am facut consult un ecograf si un sumar de urina rezultatu la eco a fost ca am nisip si infectie urinara ,mi sa dat ciprinol si nos -pa si urinex si ma tot doare si se lasa pe picior ce as putea sa mai fac va multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Durerea care se lasa pe picior poate proveni de la coloana lombara, nu de la rinichi. Recomandarea ar fi sa efectuati o radiografie de coloana lombara si un examen clinic complet pt o evaluare complexa.

Catalina

acum 10 ani

iti recomand un tratament destinat eliminarii pietrei si nisipului localizat la nivelul rinichiului. Tratamentul dureaza 3 saptamani, rezultatele apar cam in 6-7 zile. Pentru rezultate mai bune, este important sa administrezi corect tratamentul

denisa

acum 10 ani

Si eu am nisip la rinichiul stang de aproape 4ani dar pana acum o sapt nu am avut dureri . Durerea imi pleaca pe picior , ma doare ingrozitor si de multe ori urca spre coloana , ce se intampla ajutati-ma cu un raspuns . Multumesc! :-(

MembruMobileApp1506866364

acum 6 ani

Scuza-ma. Ce ai facut atunci pana la urma? Si eu sunt in aceeasi situatie.