Maini si picioare umflate ?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de babi99812 cu 11 luni in urma.

Buna seara! De aproximativ 5 luni de zile ma trezesc in fiecare zi cu mainile umflate, seara mainile mi se dezumfla, dar mi se umfla picioarele. La un moment dat am avut cateva probleme si in zona oculara, mai multe vase de sange sparte in zona din interior a ochilor. Tin sa mentionez ca am mers la cardiolog crezand ca este o problema legata de circulatie, mi s-a spus ca totul este in regula, nimeni nu-mi da un raspuns cu privire la ce as putea avea. Am 57 de ani iar profesia ma solicita destul de mult, nu stau jos multe ore, din contra. Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (2)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic specialist pentru a determina cauza umflaturilor de maini si picioare. Aceste simptome pot fi cauzate de mai multe afectiuni, inclusiv probleme circulatorii, boli de rinichi sau boli autoimune.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Pentru problema din sfera oftalmologica, va recomandam sa va programati la un oftalmolog: https://www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/maini-si-picioare-umflatei-afla-factorii-cauzatori-ai-edemului_18738

Utilizator21637688128

acum o luna

Bună ziua! Simptomele dumneavoastră seamănă cu varicele. Încercați să aplicați gelul Vasaxal pe mâini și picioare, ar trebui să ajute.