Ma doare un rinichi ce pot sa iau?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Muresan Emilia cu 2 luni in urma.

Bună seara beau ceaiuri merg des la baie dupa ma doare rinichiu drept in spate cind ma asez culcat am durere mare spun ca mi se rupe ceva.Am voie sa iau Magnevie in timp ce iau Ciprinol? La durere pot lua Cistone?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

In primul rand, trebuie sa consultati un medic pentru a identifica cauza durerii de rinichi. Poate fi vorba de o infectie, de pietre la rinichi sau de alte probleme de sanatate care necesita tratament specific.

In conditiile in care luati deja Ciprinol (un antibiotic), e posibil ca suferiti de o infectie urinara sau de rinichi. Ciprinolul ar trebui sa amelioreze simptomele in cateva zile; daca nu se intampla acest lucru, e necesar sa informati medicul. In plus, trebuie sa va hidratati bine pentru a ajuta la eliminarea bacteriilor.

Este esential sa consultati un medic inainte de a lua decizii privind tratamentul. Nu uitati ca automedicamentatia poate avea consecinte grave pentru sanatatea dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/Urologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/6-semne-si-simptome-ale-pietrelor-la-rinichi_12256