Leucocite peste limita in urina si sange in urina

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Elena3646 cu 9 ani in urma.

Buna ziua , de 5 zile urinez cu sange si am usturimi si dureri . Am facut examenul de urina si au iesit leucocitele 1000 , cand maximul era 25 . Precizez ca a iesit si nisip la rinichi . Ce problema as putea sa am pentru ca sunt foarte ingrijorata din cauza leucocitelor .
(femeie , 48 ani , fara sarcina activa)

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa efectuati si urocultura.
Este indicat sa consultati medicul curant pentru recomandarea unui tratament antibiotic.

Elena3646

acum 9 ani

Este posibil sa am cancer ?