Insuficienta renala acuta

Afectiuni ale rinichilor Leucemie mieloida acuta Insuficienta renala

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

caut un sfat an legatura cuinsuficienta renala si caut raspul

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Dl. doctor, tatal meu a suferit o interventie chirurgicala in Italia de inlocuire a aortei ascendente prin disertie aortica tip A (la spitalul universitar TOR VERGATA). Operatia a reusit, dar in urma operatiei a aparut o complicatie la rinichi si facea dializa. La spital a fost ingrijit 2 saptamani si in urma starii stabile a fost mutat intr-o casa de cura unde a 2 zi a murit de stop cardio-respirator complicat cu insuficienta renala acuta. Diagnosticul acesta poate fi cauza faptului ca nu i s-a mai acordat "atentie" din partea doctorului de dializa? In ziua in care a fost mutat nu i s-a mai facut dializa, eram acolo cand vorbea doctorul cu el si a zis ca a doua zi ii face examen amanuntit pentru a descoperi complicatia la rinichi. Si a doua zi la ora 13 a murit la dializa. Se poate muri in cazul in care dializa nu este facuta la timp? Eu cu impresia asta traiesc de acum incolo ca a murit din cauza neatentiei dr. de dializa. Cu o zi in urma era pe picioare.
Va multumesc din suflet!