infectie la rinichi?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de GABRIELA32132462 cu 12 ani in urma.

am dureri in partea stanga spate , ma simt balonata si urinez cateodata foarte des;alte dati resimt o durere a abdomenului lateral -dreapta , parca coboara peste sold din spate in fata.Ar putea fi vorba de infectie urinara sau nisip/pietre la rinichi.

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Nu putem stii exact ce ai..poate fi si o infectie sau o problema la rinichi..pt a te elucida fa o ecografie abdominala si o urocultura..

Medic Epuran

acum 12 ani

Este posibil să fie vorba atăt de o infecţie urinară, cât şi de litiază renală (sau chiar combinate). O ecografie abdominală şi examenele de urină (cum bine a recomandat şi utilizatorul Laura), ar putea identifica cauza/cauzele problemelor
d-vs