infectie cu staphyloccocus epidermis

Afectiuni ale rinichilor

Postata de cristinaflorina cu 13 ani in urma.

buna ziua as dori o lamurire va rog! de 3 zile miam facut examen complet urina ,urocultura si antibiograma,urocultura i iesit in regula cu valori normale,iar antibiograma arata ca am infectie cu staphyloccocus epidermis!eu sunt insarcinata in 35 de saptamani si simptome de infectie prezin (fara febra) dar urinari dese disconfort abdominal si usturime la urinare da!as dori sa ma lamuriti daca urocultura este buna cum poate iesi antibiograma cu bacterie?si in ce masura ar afecta fatul sau nasterea daca aceasta nu se va trata pana la nastere! va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aţi adresat o întrebare foarte bună, la care eu vă pot răspunde doar că trebuie să repetaţi urocultura.