Hematii in urina

Afectiuni ale rinichilor

Postata de safira cu 9 ani in urma.

Buna! As dori si eu un sfat cu privire la analizele mele. Creatinina si ureea sunt bune ca valori( uree=31,6mg/dl; creatinina=0.72mg/dl) dar de fiecare data am hematii in sedimentul urinar. Ultima data aveam 50 de hematii/ camp( mentionez ca nu eram la menstruatie, nici urme de calculi nu s-au vazut). E adevarat ca nu beau suficiente lichide. In urma cu cativa ani am facut o urografie tot pentru a lamuri problema sangelui in urina. Urografia a avut rezultate bune, medicul urolog a zis ca totul e in regula, rinichii functioneaza normal. Ce investigatii ar trebui sa mai fac sa depistez cauza hematiilor in urina?

Raspunsuri (5)

tavitatavita

acum 6 ani

Bună! Spune mi te rog ai rezolvat pb cu hematiilor în urina?? Și eu ma aflu în aceeași situație ca tine?

safira

acum 6 ani

Buna! Intre timp am ramas insarcinata iar in timpul sarcinii au disparut hematiile din urina. Dupa ce am nascut au aparut din nou dar in numar mai mic. Medicul urolog zice ca rinichii mei sunt in regula, sa nu-mi fac griji ca sunt multe persoane complet sanatoase cu hematii in urina. Nu mi s-a prescris nici un tratament, nimic.

tavitatavita

acum 6 ani

Bună! Mulțumesc mult ptr răspuns.O sa mai fc și eu câteva investigații mai amănunțite,sa ma liniștesc, eu mai am dureri subpelviene și câteodată și dureri de rinichi.Multa sănătate!

safira

acum 6 ani

Multa sanatate si tie!

Dana

acum 11 luni

Buna ziua, sunt îngrijorata,mi au iesit hematii in urina 5-10 va rog poate sa fie cv grav?multumesc