este vreun risc?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Natalia43 cu 12 ani in urma.

Cu rinichi drept hipotrofic exista riscuri cand esti insarcinata?daca da care sunt?

Raspunsuri (4)

eva40

acum 12 ani

riscuri sunt dar nu-i voie sa va temeti.beti multe lichide,feriti-va de tutun ,cafea si alcool.Nu consumati alimente condimentate.Puteti folosi Noni Liquid 3 capace /zi,aceasta doza este valabila la produsul de la Calivita,eu pe asta il folosesc.

Va doresc multa sanatate

Natalia43

acum 12 ani

Va multumesc!Desi aceasta nelamurire a venit dupa ce am nascut normal iar perioada cat a fost sarcina nu am avut nici o problema....a survenit ceva dupa care mi s-a facut histerectomie totala cu conservarea ovarelor...dupa doi am aflat ca am un rinichi drept hipotrofic in care medicul nu s-a pronuntat daca era din nastere...iar acum un an mi s- a extirpat oivarul stang.....Multa sanatate!

eva40

acum 12 ani

sunt foarte trista cand aud asa ceva.Din pacate tot mai multe femei sunt macelarite de chirurgi.Apoi sa afli ca nu trebuia.Ce n-as da sa pot vorbi cu femeile in cauza inainte de toate!
Beti multe lichide,fara alimente condimentate si parerea mea ramane valabila:Noni

Eva

Natalia43

acum 12 ani

Multumesc frumos pntreu timpul acordat!Paste fericit!si multa sanatate!