Dureri rinichi vechi si anemie

Afectiuni ale rinichilor Anemie

Postata de roxana399 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Sunt o tanara in varsta de 30 de ani in decembrie 2014, in urma unor analize, a descoperit ca are proteinurie medie.
Din aprilie 2014 au inceput sa-mi apara edeme la ochi, aveam dureri la articulatiile genunchiloe ,dureri mari de gat si de cap.
Am fost la diversi doctori, dar pentru ca analizele uzuale imi ieseau bine, nimeni nu ma suspecta de nimic grav si investigatiile se opreau.
Din iulie 2014 am inceput sa am dureri lombare si stari de voma si greata accentuate.
Crezand ca e de la coloana am fost la neurologie.
Durerile persista si acuma.
In decembrie 2014, dupa ce mi-am scos amigdalele, mi-a iesit la exudat Streptococul beta hemolitic de grup A.
In prezent am si o anemie care persista ,proteinurie,edeme si dureri de gat.
Am fost la un consult, dar mi s-a spus ca nu am nimic grav(desi mi a iesit anemie si proteinurie si infectie urinara cu Klebsiella) si mi s-a dat un tratament cu acid folic si norfloxacin.
Nu mi s-a spus nimic de vreun regim sau altceva.

As dori foarte mult sa-mi dati un sfat sau o indumare .

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

lazarut

acum 9 ani

Consultati urgent un medic specialist nefrolog. Tabloul clinic si contextul ma inclina sa cred ca aveti glomerulonefrita cronica cu IRC si anemie secundara.