Dureri lombare

Afectiuni ale rinichilor

Postata de punganrobert cu 11 ani in urma.

Buna seara.Am o problema din luna Mai 2012, o durere in partea lombara, partea stanga. am facut rezonanta magnetica si nu am nimic la coloana.pe timpul verii ma durea foarte rar, dar din luna septembrie ma doare incontinuu, zi si noapte, nu gasesc nici macar o pozitie care imi poate reduce din durere, singura metoda fiind calmantele. Durerea imi pleaca din partea lombara de sub ultima coasta si se extinde spre coapsa, picior si partea genitala. Cu urinarea nu am probleme, culoarea urinei fiind normala iar usturimi foarte rar. As vrea si eu un raspuns si un sfat din partea dumneavoastra. Ma puteti contacta la adresa de e-mail: [email protected] Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Adrian Munteanu

acum 11 ani

Nu rezonanta magnetica este aceea care arata care este situatia cu zona lombara. Mai aproape de adevar este o simpa radiografie a zonei. Poate fi o dislocare de vertebra. Faceti radiografia si consultati un doctor cu specialitatea recuperare medicala.

leny

acum 11 ani

sfatul meu este sa incercati acupunctura la un medic specializat deoarece veti observa o reala imbunatatire in problemele lombare

punganrobert

acum 11 ani

Domnule A. Munteanu, rezonanta magnetica am facut-o la sfatul medicului, deoarece mi s-a spus ca la rezonanta se vade mult mai detaliat decat la radiografie. Oricum va multumesc pt raspuns

punganrobert

acum 11 ani

Leny, am auzit foarte multe persoane ca acupunctura m-ar ajuta. Urmeaza sa imi mai fac niste analize la rinichi, si in caz ca nu mi se trag durerile de acolo, voi incerca si acupunctura. Multumesc frumos pt raspuns. O zi buna incontinuare!