durere

Afectiuni ale rinichilor

Postata de membru220557 cu 10 ani in urma.

Buna. Ieri am facut un eco abd-pelvin . As dori si eu un sfat.
Rezultat: colecistita cr alitiazica moderata, steeatoza hepatica dislipemica, microlitiaza renala bilaterala neobstructiva, chist ovarian dr 7.5/7cm.
Multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Atentie la regimul alimentar de crutare hepatio-biliara, sarac in grasimi alimentare!
Tratament medicamentos sau ceaiuri pt patologia biliara (gen Anghirol), medicatie hepatoprotectoare si regim hidric adecvat pt "nisipul de la rinichi". De asemenea consult ginecologie!

membru220557

acum 10 ani

Multumesc de sfaturi

inna

acum 10 ani

buna ziu d-l Doctor va rog un raspuns daca se poate la asa ceva,,,,,ma doare in partea dreapta ce citeva luni sub coaste in jurul omoplatului am 19 ani durerea persista si am fost la medic neurolog si mia dat niste solutie de ,,cocarnit,,dar durerea nu sa ameliorat cind fac masaj mai tare ma doare o alta problema este ca nu pot respira usor am lipsa oxigenului..asa dureri mari am ca ma doare jumate de spate de sus nu mai pot va rog din inima ce sa fac ,,,in urma acestei dureri am suferit de pneomonie...dar durerea a ramas,...cind merg mult pe jos nu mai pot ce tare ma sufoc ,,,de la ce sa fie oare,,,rog un ras caci am impresia ca am sa mor

KORLUK

acum 10 ani

Stimata Inna
Va recomand un tratament naturist compus din zeolit, un antibiotic natural, noni capsule, si un multiplicator de celule stem
Pntru Durere
Pietrele la rinichi se elimina cu zeolit, chistul ovarian tot cu zeolit. Pentru bila, va ajuta zeolitul, dar daca aveti si pietre am sa va dau o reteta naturista de eliminare a pietrelor. Ficatul va fi curatat cu zeolit. Desigur regimul alimentar este important. Ceaiuri de anghinare, sunatoare, rostopasca. Sunati-ma daca doriti la tel. de mai sus.
Sanatate si Lumina

Moisescu Corneliu Lucian