durere

Afectiuni ale rinichilor

Postata de membru220557 cu 10 ani in urma.

Buna. Sunt Miha si de vreo 2 zile ma doare in zona rinichilor, pe sub burta, stomacul, a aparut si o usoara febra. Am facut si o analiza de urina la care mi-a iesit:sg >1.030 ph 5.5 leu 75 ery 0.03 11-12 leucocite 2-3 hematii bil. nit. pro. glu. ket. negativ ubg. normal

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare- ecografie abdominala. Este posibil sa fie vorba de o colica renala ( migrare de calculi) care sa explice durerile si aparitia eritrocitelor in urina.

membru220557

acum 10 ani

bine.multumesc . o seara placuta