durere

Afectiuni ale rinichilor

Postata de medy cu 13 ani in urma.

Am dureri in lomba dreapta.Sa fie de la rinichi,fiere sau ficat

Raspunsuri (2)

nsanyi23

acum 13 ani

Trebuie se faci un ecograf ca poate sa fie orice.

Medic Epuran

acum 13 ani

Pentru a putea preciza cauza acestor dureri ar trebui să oferiţi mai multe detalii legate de acestea (momentul apariţiei durerilor, locul unde iradiază durerile). Diagnosticul poate fi dat doar în urma unei anamneze şi a efectuării unor analize precum: ecografia, urografia, hemoleucograma, examenul sumar de urină.