Durere parte inferioara rinichi/mijloc?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de MembruMobileAppDumitru.alexandrugabriel cu 6 ani in urma.

Persoana sedentara, 20 de ani, supraponderal.
De aproximativ un an sufar de niste dureri ciudate.
Am incercat sa localizez durerea iar aceasta se afla in dreptul rinichilor. Ceea ce e ciudat este ca ma doare de la muschi pana in interiorul corpului. Durerea dureaza 1 2 ore, am observat ca se diminueaza cand stau 20 30 de minute in cada cu apa fierbinte. Episoadele apar o data la aproximativ o luna si cred ca sunt cauzate de frig. Ultima oara cand am avut dureri a fost dupa o seara de stat la gratar, in frig, apoi stat deschis la geaca afara cateva ore. Un alt episod s-a petrecut dupa ce am adormit fara sa vreau cu geamul deschis si fara tricou/patura pe mine iar dimineata am avut varsaturi si stari de greata.
Durerea este acuta, distribuita si pe stanga si pe dreapta.
Va rog sa ma ajutati.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/6-semne-si-simptome-ale-pietrelor-la-rinichi_12256