durere la rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de biker cu 13 ani in urma.

buna,sunt nou pe site,am avut o durere in urma cu cateva saptamani in partea stanga,ma durea si cand stateam in pat si cand mergeam,tot timpul timp de 4 zile dupa aia m.a lasat am fost la un urolog am facut ecografie si mi.a iesit ca am o minima dilatatie la rinichiul stang nustiu din ce cauza trebuie sa fac RMN in viitorul apropiat.poate fi ceva grav?astept rasp.va multumesc anticipat

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

Cat de mare era durerea pe o scara de la 1 la 10?

biker

acum 13 ani

cam 6.stima

Iuli

acum 13 ani

Pipi cu sange (sau mai colorat) ati avut? Ma gandesc sa nu fie un pic de nisip la rinichi si sa fi facut o colica nefretica. Beti suficienta apa? Daca nu, diagnosticul meu se confirma. Beti mai multa apa si faceti acel RMN plus investigatiile care ar putea determina cauza crizei de rinichi.

biker

acum 13 ani

pipi normal,de atunci am inceput sa beau mai multa apa,astazi am facut radiografie la testicule si a spus doctorul ca este ok,acum urmeaza sa fac RMN,multumesc de raspunsuri

biker

acum 13 ani

va rog sa.mi spune.ti in cat timp imi da rezultatul de la rmn?al da pe loc sau trebuie sa astept cateva zile?

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

Ramona din Cluj Napoca

acum 13 ani

Buna tututuror!
Am o fetita de 15 ani,eleva in clasa a 9 ,si ea facea pipi cu sange si acuza dureri mari la riniki. Dar vreau sa va spun ca nu trebuie sa asteptati sa aveti si voi ca ea,pipi cu sange. A fost in spital si ia dat tratament; Urikol si Nosppa. Dar totusi trebuie sa va ingrijiti foarte mult. Adica sa nu umblati in frig,nici desculti iar selele trebuie acoperite bine si cat mai mult likid. Eu va urez di suflet mult succes!
E o problema grava daca nu va ingrijiti,deoarece e foarte grav;

lavinia

acum 12 ani

Si eu am avut cistita cu urinari dese, dureri de spate de la pietrele de la rinichi mult timp, am luat rowatinex, uriclar, ceaiuri de tot felu,....dar cam degeaba. De vre-o 3 luni iau D-mannose, sunt niste capsule albe facute in america, de firma source naturals. Dupa vre-o cateva zile nu mai aveam senzatiile astea. Mai am cateva capsule si termin tratamentul de 3 luni.

lavinia

acum 10 ani

D-Mannose este facut de firma Source Naturals si se gasesc la Cluj-N

www.naturanoastra.ro