Durere in partea stânga sub coasta?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Daniel cu un an in urma.

Buna seara dacă ma doare in partea stânga sub coasta poate fi și altceva in afara de rinichi și ce credeți ca trebuie sa iau ce medicament

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Durerea in partea stanga sub coasta poate avea mai multe cauze posibile, iar un diagnostic corect ar trebui sa fie stabilit de catre un medic in urma unui control de specialitate. Pana atunci, puteti incerca sa reduceti durerea prin aplicarea caldurii sau a ghetii pe zona dureroasa sau adoptarea unei pozitii confortabile.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-sub-coaste-cauze-posibile_19213