Durere in partea dreapta sub coaste

Afectiuni ale rinichilor

Postata de ivlad cu 9 ani in urma.

Buna ziua, de ceva vreme ma apuca niste dureri in partea dreapta a abdomenului exact unde se termina coastele, poate putin sub ele. Dureaza de la cateva minute pana la o ora sau mai mult, apare mai ales cand ma asez in pat si incerc sa dorm. Din testul de evaluare pe manechin de pe acest site rezulta ca ar fi ceva in neregula cu glanda suprarenala. Am cautat pe internet si am fost surprins de faptul ca mi se potrivesc niste cauze si manifestari legate de suprarenale, cum ar fi stresul, oboseala, in ultima vreme imi tremura mainile, ma simt agitat, fara chef de nimic. Mentionez ca acum cateva luni (cand a inceput aceasta durere) am facut o ecografie abdominala completa iar doctorul mi-a spus ca nu a observat nimic deosebit.
Este posibil sa nu fie vizibila problema pe ecografie ? Inca nu am fost sa fac analize de sange, insa acestea pot spune clar daca este problema cu glandele suprarenale ? Va multumesc, astept un raspuns si sfaturi!

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Poti merge sa faci analize complete(hemoleucograma,analize hormonale TSH,FT3,FT4,aldosteron,testosteron,urocultura,bilirubina totala,cortizol).In functie de aceste rezultate,mergi la urolog.